Fałszywe faktury na paliwo kosztują 45-latka ponad 88 tysięcy złotych.

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze ujawnili przestępczą działalność 45-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego, podejrzanego o manipulację fakturami w celu uniknięcia płacenia podatku VAT. Mężczyzna, posługując się aż 57 fałszywymi fakturami na dostawę paliwa, miał na celu uszczuplenie kwoty ponad 88 tysięcy złotych podatku VAT.

Według ustaleń funkcjonariuszy, podejrzany prowadził swoją działalność gospodarczą od stycznia 2018 roku do sierpnia 2021 roku. W tym okresie użył serii fałszywych faktur, poświadczających nieprawdziwe dostawy paliwa o łącznej wartości ponad 383 tysięcy złotych. To działanie miało na celu uzyskanie zwrotu podatku VAT w kwocie ponad 88 tysięcy złotych, które teraz musi zwrócić na rzecz Skarbu Państwa wraz z odsetkami.

Policjanci podkreślają, że dochodzenie w sprawie jest w toku, a szczegóły sprawy są dokładnie wyjaśniane. Mężczyzna, który kilka dni temu stanął przed Prokuraturą Rejonową, usłyszał zarzuty związane z fałszowaniem faktur i oszustwami podatkowymi.

Za popełnione przestępstwa 45-latek będzie musiał odpowiedzieć przed sądem. Grozi mu surowa kara, nawet do 5 lat pozbawienia wolności.