Zatrzymanie Mężczyzny za Znęcanie Się nad Rodziną w Jeleniej Górze

Mężczyzna w wieku 42 lat został zatrzymany przez policjantów Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze pod zarzutem znęcania się psychicznego i fizycznego nad swoją rodziną. Interwencja miała miejsce po zgłoszeniu przez pokrzywdzonego, aresztowanie nastąpiło 16 listopada br.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że gehenna rodziny trwała przez kilka miesięcy, gdzie mężczyzna, po spożyciu alkoholu, bez wyraźnego powodu wszczynał awantury. W trakcie tych incydentów wyzywał, szarpał i popychał pokrzywdzonych.

Zatrzymany 42-latek został osadzony w policyjnym areszcie, a teraz stawi mu się przed sądem, gdzie za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat. Prokurator Rejonowy w Jeleniej Górze podjął decyzję o zastosowaniu wobec niego środków zapobiegawczych, takich jak dozór policyjny, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych i kontaktowania się z nimi. Ponadto, mężczyzna został zobowiązany do natychmiastowego opuszczenia wspólnego lokalu mieszkalnego.