Zatrzymanie Sprawcy Kradzieży Whisky: Policja Przywróciła Skradzione Towary do Sprzedaży

Jeleniogórscy policjanci natychmiast po zdarzeniu zatrzymali 35-letniego mężczyznę, który dokonał kradzieży w jednym z dyskontów spożywczych.

Jego celem stało się kilka butelek markowej whisky o łącznej wartości ponad 1100 złotych. Mundurowi odzyskali skradzione alkohole, które zostały ponownie wprowadzone do sprzedaży. Okazało się, że mężczyzna był również poszukiwany w celu odbycia kary aresztu w wymiarze 30 dni oraz do ustalenia miejsca pobytu. Teraz za popełniony czyn odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce 20 listopada br., około godziny 8:30, gdy policjanci w trakcie patrolu zauważyli mężczyznę, który był już wcześniej zatrzymywany za kradzieże sklepowe. Kilka chwil później funkcjonariusze zauważyli go wybiegającego ze sklepu z reklamówką, co wzbudziło ich podejrzenia. Postanowili sprawdzić zawartość torby.

Po dokładnej kontroli okazało się, że w reklamówce znajdują się skradzione butelki markowej whisky. Mężczyzna twierdził, że zakupił alkohol w sklepie, jednak nie miał paragonu. Policjanci, nie ufając jego tłumaczeniom, postanowili zweryfikować te informacje. Po rozmowie z pracownikiem sklepu potwierdzono, że mężczyzna ukradł alkohol i próbował uciec. Dodatkowo był poszukiwany do odbycia kary aresztu za wcześniejsze kradzieże sklepowe, a także do ustalenia miejsca pobytu.

Teraz 35-latek stanie przed sądem, a za kradzież grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Po procedurach policjanci przekazali go do Aresztu Śledczego. Skradzione butelki whisky zostały zwrócone do sklepu i ponownie trafiły na półki.