Poważne Konsekwencje dla Nietrzeźwych Kierowców - Policyjna Akcja w Jeleniej Górze.

W miniony weekend jeleniogórscy policjanci przeprowadzili skuteczną akcję, która zaowocowała zatrzymaniem 8 kierujących, prowadzących pojazdy w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo, zarejestrowano przypadki kierowania pod wpływem alkoholu, środków odurzających, a także złamania zakazów sądowych.

W wyniku działań policyjnych ujawniono następujące przypadki:

  • 8 zatrzymanych kierowców prowadzących w stanie nietrzeźwości, z poziomem alkoholu w zakresie od 0,36 do ponad 2 promili,
  • 1 kierujący pojazdem po spożyciu alkoholu,
  • 1 kierujący podejrzewany o kierowanie pod wpływem środków odurzających,
  • 1 kierujący wbrew zakazowi i decyzji o cofnięciu mu uprawnień,
  • 1 kierujący naruszający sądowy zakaz.

Ciekawym aspektem akcji było ukaranie mandatami po 2500 złotych rowerzystów, którzy również zdecydowali się na jazdę w stanie nietrzeźwości.

17 listopada br. policjanci z Karpacza zatrzymali 23-letniego kierującego pojazdem marki Subaru, podejrzanego o kierowanie pod wpływem środków odurzających, co potwierdziło wstępne badanie testerem. Dodatkowo, przy mężczyźnie znaleziono marihuanę, co skutkowało jego zatrzymaniem.

Warto podkreślić, że nietrzeźwi kierowcy i rowerzyści są nie tylko zagrożeniem dla siebie, lecz również dla innych uczestników ruchu drogowego. Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości to przestępstwo, za które grozi surowa kara grzywny, ograniczenia wolności, a nawet pozbawienia wolności do 2 lat. Osobom kierującym wbrew decyzji o cofnięciu uprawnień czy zakazowi sądowemu grozić może kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.