Śmiertelne potrącenie na pasach

26 grudnia br. w Jeleniej Górze doszło do wypadku drogowego z udziałem pieszego. Kierujący pojazdem osobowym potrącił mężczyznę który wtargnął wprost pod nadjeżdżający pojazd. Poszkodowany w wyniku odniesionych obrażeń zmarł. Policja apeluje o ostrożność!

26 grudnia 2022 roku, około godziny 19.35 w Jeleniej Górze na ulicy Spółdzielczej doszło do śmiertelnego wypadku z udziałem pieszego.
Jak ustalili policjanci, 49-letni kierujący pojazdem marki Alfa Romeo jadąc od strony Szklarskiej Poręby w kierunku centrum miasta Jeleniej Góry potrącił 30-letniego mężczyznę, który idąc chodnikiem stracił równowagę i wtargnął na jezdnię pod nadjeżdżający pojazd.

Mężczyzna szedł razem ze znajomym, u którego przeprowadzone badanie wykazało prawie 3 promile. Poszkodowany w wyniku odniesionych obrażeń zmarł. Obecnie policja wyjaśnia szczegółowo wszystkie okoliczności tego wypadku. Kierowca trzeźwy.

Jak zawsze apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych.
Apelujemy o rozsądek na drodze. Kierowcy „noga z gazu”.

Dostosujmy prędkość do warunków panujących na jezdni. Z uwagi na opady drogi w regionie są śliskie. Prędkość jest główną przyczyną wypadków.

Kierowcy, którzy lekceważą obowiązujące limity narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo.

Zachowujmy bezpieczne odległości między pojazdami, bowiem „najechanie” na tył innego auta to częsta przyczyna zdarzeń drogowych.

Brawura, nadmierna prędkość, alkohol to najczęstsze przyczyny kolizji czy wypadków. Czasami kilka sekund decyduje o ludzkim życiu czy zdrowiu.

Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego. Policjanci przypominają o noszeniu elementów odblaskowych po zmierzchu. Dają one kierowcom cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji – często ratującej zdrowie i życie.
Przypominamy, że kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście.
Jednak każdy pieszy powinien mieć świadomość, że fakt korzystania z wyznaczonego przejścia nie upoważnia do wchodzenia na jezdnię bez upewnienia się, czy nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.