Sukces jeleniogórskiej policji: 16 poszukiwanych zatrzymanych.

10 sierpnia bieżącego roku jeleniogórscy policjanci przeprowadzili udaną akcję “poszukiwany”, która zaowocowała zatrzymaniem 16 osób poszukiwanych.

Wśród zatrzymanych znajdowało się 9 osób, które mieli odbyć karę pozbawienia wolności za różne przestępstwa, 6 osób do ustalenia miejsca pobytu oraz 1 osoba związana z prowadzonymi działaniami operacyjnymi. Akcja ta jest efektem intensywnej pracy Zespołu ds. Poszukiwań i Identyfikacji Osób Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Policjanci podjęli działania mające na celu wyłapanie osób poszukiwanych, które w celu uniknięcia zatrzymania ukrywały się przed wymiarem sprawiedliwości. W akcji brali udział funkcjonariusze ze wszystkich pionów i komisariatów. W sumie zatrzymano 9 osób, które mieli odbyć karę pozbawienia wolności za różne przestępstwa. Wśród zatrzymanych znalazł się 40-letni mieszkaniec powiatu karkonoskiego, poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 10 miesięcy.

Osoby poszukiwane do odbycia kary pozbawienia wolności zostały przekazane do Aresztu Śledczego lub Zakładu Karnego, a wobec pozostałych zatrzymanych podjęto odpowiednie czynności.