Sukcesy naszych ratowników górskich na Mistrzostwach i Zawodach w Ratownictwie Górskim.

Pierwszy weekend września to czas, w którym nasi nieustraszeni ratownicy górscy stanęli do rywalizacji na dwóch prestiżowych zawodach w ratownictwie górskim.

Nasze drużyny dawały z siebie wszystko, zdobywając imponujące wyniki.

2 września odbyły się 44. Mistrzostwa w Ratownictwie Górskim w malowniczych górach Izerskich, zorganizowane przez naszych kolegów z Horská služba ČR (Czech Mountain Rescue). Nasza ekipa w składzie Tomasz Krotowski i Marcin Chojnowski stanęła na starcie gotowa do wyzwania. Trasa była wymagająca – liczyła sobie imponujące 21 kilometrów i niemalże 1300 metrów przewyższenia. Nasz zespół zdobył świetne 4. miejsce w kategorii OPEN oraz imponujące 3. miejsce w swojej kategorii wiekowej, tracąc tylko 3 minuty do najlepszej drużyny! To niezwykły sukces, za który należą się naszym ratownikom ogromne brawa. Czekamy na więcej tego rodzaju wspaniałych osiągnięć!

Równolegle, w masywie Szczelińca Wielkiego, odbywały się również inne emocjonujące zawody ratowników górskich w Karłowie. Nasza drużyna w składzie Mariusz Tyka, Łukasz Wolak i Sławomir Czubak godnie reprezentowała nasze barwy. Pomimo zaciętej konkurencji, nasi ratownicy zakończyli zawody na 16. miejscu w kategorii OPEN oraz znakomitym 6. miejscu w kategorii ratowników górskich. To kolejny sukces, który dowodzi, że nasza ekipa jest gotowa stawić czoła nawet największym wyzwaniom.

Dziękujemy naszym niezawodnym ratownikom za ich ciężką pracę, poświęcenie i determinację, które przyniosły tak znakomite wyniki. Jesteśmy dumni z waszych osiągnięć i nie możemy doczekać się kolejnych wyzwań, które stoją przed nami. Brawo!

Fotografia autorstwa Grzegorza Tarczewskiego.