Nietrzeźwy Kierowca Autokaru w Karpaczu. Grozi Mu Więzienie i Zakaz Prowadzenia Pojazdów

Policjanci z Karpacza podjęli interwencję wobec 34-letniego mieszkańca powiatu słupeckiego, podejrzanego o prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało przerażające wyniki – ponad 2 promile. Teraz mężczyźnie grozi nie tylko odpowiedzialność karna, ale także konsekwencje prawne, w tym zakaz prowadzenia pojazdów na kilka lat i wysoka grzywna.

Zdarzenie miało miejsce 21 października 2023 roku około godziny 15:00. Policjanci podczas rutynowego patrolu zauważyli autokar marki Mercedes, który opuścił właściwy pas ruchu i wjechał na pas zieleni. Po zatrzymaniu pojazdu 34-letni kierowca tłumaczył, że zjechał na pas zieleni, ponieważ miał problemy ze znalezieniem odpowiedniego miejsca do zaparkowania.

Podczas rozmowy z mężczyzną, policjanci wyczuli wyraźny zapach alkoholu. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie kierowcy wykazało ponad 2 promile, co jest znacznie powyżej dozwolonego limitu. Co gorsza, w autokarze podróżowało około 40 pasażerów. Na szczęście nikt nie ucierpiał w wyniku zachowania nietrzeźwego kierowcy.

Obecnie śledczy prowadzą szczegółowe dochodzenie w tej sprawie, a 34-latek stanie przed sądem, aby odpowiedzieć za swoje postępowanie. W związku z popełnionym przestępstwem grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat, znacząca grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami na kilka lat.