Podejrzany o Kradzieże i Włamanie Zatrzymany w Karpaczu przez Policję

Jeleniogórscy policjanci przypieczętowali sukces w sprawie dwóch kradzieży, w tym jednej z włamaniem, które miały miejsce w czerwcu br. w malowniczym Karpaczu.

Mężczyzna podejrzewany o te przestępstwa został zatrzymany, a znaleziono również część skradzionego mienia.

38-letni mężczyzna był poszukiwany przez funkcjonariuszy z Karpacza w związku z oskarżeniem o kradzież oraz kradzież z włamaniem. W ciągu czerwcowych dni dopuścił się dwóch przestępstw, które wstrząsnęły spokojnym miasteczkiem.

W jednym przypadku, na parkingu, wykorzystał chwilową nieuwagę właściciela i ukradł mienie o wartości 4 tysięcy złotych. Z auta zniknęły cenne przedmioty, wędkarski sprzęt oraz elektronarzędzia. W drugim przypadku, dokonał włamania i kradzieży w nieczynnym pensjonacie, gdzie przebywał. Skradziono tam 28 kompletów pościeli o wartości blisko 8 tysięcy złotych.

Dzięki zastosowaniu analityki policyjnej oraz dokładnej analizie nagrań z kamer monitoringu, funkcjonariusze z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zdołali wytypować podejrzanego. 38-letni mężczyzna został zatrzymany przez dzielnicowych i odzyskano część skradzionego mienia.

Obecnie mężczyźnie grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności za popełnione przestępstwa.

 

Foto:Policja
foto:Policja
foto:Policja