Zatrzymany za Usiłowanie Włamania do Bankomatu w Karpaczu: Grozi mu Do 10 Lat Więzienia

Współpraca pomiędzy policjantami z Jeleniej Góry, Karpacza i Wrocławia doprowadziła do zatrzymania 42-letniego mężczyzny podejrzanego o usiłowanie włamania do bankomatu w Karpaczu.

Dochodzenie wykazało również, że zatrzymany posiadał broń i amunicję bez wymaganego zezwolenia. Incydent miał miejsce w nocy z 23 na 24 sierpnia bieżącego roku.

Według informacji uzyskanych od służb ścigania, mężczyzna w wieku 42 lat podjął próbę włamania się do kasety wrzutowej szafy depozytowej bankomatu w Karpaczu około godziny 1:00 w nocy. Używając łomu, próbował zdobyć dostęp do zawartości, jednak jego działania zostały przerwane przez alarm, co spowodowało jego ucieczkę z miejsca zdarzenia. Kamery monitoringu zarejestrowały całe wydarzenie.

Dzięki starannym działaniom funkcjonariuszy oraz analizie nagrań z kamer, identyfikacja podejrzanego przebiegła sprawnie. 42-latek, mieszkaniec powiatu karkonoskiego, został zatrzymany i objęty policyjnym aresztem. Podczas przeszukania jego posesji policjanci natrafili na broń i amunicję, które nie były objęte wymaganym zezwoleniem.

Zatrzymany mężczyzna może teraz stanąć przed sądem, odpowiedzialny za usiłowanie włamania do bankomatu oraz nielegalne posiadanie broni i amunicji. Za takie przestępstwa grozi mu surowa kara, sięgająca nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze nadal intensywnie pracują nad wyjaśnieniem wszystkich okoliczności tego incydentu.

Foto:Policja
Foto:Policja