Zatrzymanie w Sprawie Serii Kradzieży z Włamaniem: Grozi Mu Do 10 Lat Więzienia

Policjanci z Komisariatu Policji w Karpaczu skutecznie zatrzymali 25-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego, podejrzanego o serię przestępstw związanych z włamaniami i kradzieżami.

Mężczyzna włamał się do pokoju swojej znajomej, skradając z niej kartę płatniczą, a następnie wykorzystał ją do wypłaty ponad 15 tysięcy złotych z jej konta. Teraz będzie odpowiadał za swoje czyny przed sądem, a grozić mu może surowa kara pozbawienia wolności.

Według ustaleń funkcjonariuszy, 25-letni podejrzany wykorzystał nieobecność swojej znajomej do przeprowadzenia kradzieży z włamaniem. Włamał się do jej pokoju i zabrał z niego kartę płatniczą. Następnie, posługując się zapamiętanym kodem PIN (który zdobył w trakcie wcześniejszych wspólnych zakupów), mężczyzna wielokrotnie dokonał wypłat z konta pokrzywdzonej. Cała seria przestępstw miała miejsce między 19 a 22 sierpnia bieżącego roku w Karpaczu.

W sumie, podejrzany wyłudził z konta kobiety ponad 15 tysięcy złotych. Po przeprowadzeniu transakcji, zwrócił jej skradzioną kartę płatniczą, co pozwoliło mu pozostać niezauważonym przez pewien czas. Jednak kobieta zauważyła brak funduszy na swoim koncie i zgłosiła sprawę na policję.

Dzięki dogłębnym dochodzeniom i analizie nagrań z kamer monitoringu, funkcjonariusze zdołali wytypować oraz zatrzymać 25-latka jako podejrzanego w tej sprawie. Mężczyzna został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie.

Obecnie podejrzany stanie przed sądem, gdzie odpowie za serię kradzieży z włamaniem oraz nielegalne wykorzystanie karty płatniczej. W zależności od orzeczenia sądu, może mu grozić nawet kara pozbawienia wolności sięgająca do 10 lat.

Policja nadal prowadzi śledztwo w celu dokładnego wyjaśnienia wszystkich okoliczności związanych z tą sprawą.