Zatrzymany Mężczyzna Podejrzany o Znęcanie Się na Partnerką i Groźby w Jeleniej Górze

Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat za zarzuty znęcania się psychicznego i fizycznego nad swoją partnerką, a także za groźby karalne wobec funkcjonariuszy.
Zatrzymanie miało miejsce podczas interwencji jeleniogórskich policjantów.

Na dzień 28 sierpnia bieżącego roku, policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zostali skierowani na interwencję do jednego z mieszkań, gdzie miało dochodzić do awantur i aktów wandalizmu. W miejscu zdarzenia zastali kobietę wraz z małym dzieckiem oraz 44-letniego mężczyznę. W chwili przybycia funkcjonariuszy, mężczyzna był w stanie nietrzeźwości i agresji, która skierowana była najpierw wobec partnerki, a później przeciwko samym policjantom. Podczas próby zatrzymania, mężczyzna nie tylko wyzywał funkcjonariuszy, ale także naruszył ich nietykalność cielesną oraz groził im pozbawieniem życia.

Jak ustalili policjanci, sytuacja ta nie była odosobniona – mężczyzna przez wiele lat znęcał się nad swoją partnerką. Zwłaszcza po spożyciu alkoholu, jego agresja stawała się wyjątkowo niebezpieczna. Awantury wybuchały bez wyraźnego powodu, a mężczyzna nie wahając się wyzywał, szarpał, bił i groził swojej partnerce.

Mężczyzna został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie. Wczoraj usłyszał postawione mu zarzuty. Za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a kara pozbawienia wolności może wynieść nawet do 5 lat. Wobec podejrzanego zastosowano zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej i kontaktowania się z nią, a także został nakazany opuszczenie wspólnie zajmowanego mieszkania. Policja apeluje o zerwanie milczenia w przypadku przemocy domowej i wykorzystywanie dostępnych środków ochrony.