Policjantom udało się odnaleźć kobietę, która miała myśli samobójcze.

Policjanci ze Szklarskiej Poręby szczęśliwie odnaleźli kobietę, która miała myśli samobójcze. Okazało się, że celowo przyjechała do Szklarskiej Poręby z zamiarem odebrano sobie życia w górach.

Kobieta została odnaleziona na „Rozdrożu pod Kamieńczykiem”. Była w bardzo złej kondycji psychicznej. Ratownicy GOPR, którzy wkrótce pojawili się na miejscu udzielili jej pomocy medycznej, a następnie została ona oddana pod opiekę lekarzy.

Funkcjonariusze po uzyskaniu jej rysopisu ruszyli na poszukiwania na szlak w stronę Wodospadu Kamieńczyka.

Najprawdopodobniej tą drogą miała schodzić poszukiwana kobieta.  Funkcjonariusze podczas sprawdzania szklaku na Rozdrożu pod Kamieńczykiem zauważyli kobietę, której wygląd odpowiadał podanemu rysopisowi.

Okazała się nią 35-letnia mieszkanka Opola. Była w bardzo złej kondycji psychicznej, cała roztrzęsiona. Powiedziała funkcjonariuszom, że tego dnia przyjechała do Szklarskiej Poręby celowo, aby popełnić samobójstwo w górach.
Ratownicy GOPR, którzy wkrótce pojawili się na miejscu udzieli kobiecie wstępnej pomocy medycznej, a następnie z uwagi na zagrożenie jej życia i zdrowia została ona przekazana Zespołowi Pogotowia Ratunkowego.
Sytuacja ta pokazuje, jak ważna jest szybka reakcja i interwencja w przypadkach kryzysowych oraz wsparcie dla osób znajdujących się w trudnych sytuacjach emocjonalnych.
Ważne jest, aby nie pozostawiać problemu bez reakcji i szukać pomocy tam, gdzie można otrzymać profesjonalne wsparcie.