Dwa Poważne Wypadki Drogowe w Regionie Jeleniogórskim - Apel o Bezpieczeństwo na Drodze

Wczoraj, 31 sierpnia 2023 roku, region jeleniogórski był świadkiem dwóch tragicznych wypadków drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu.

Jeleniogórscy policjanci gorąco apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach oraz o odpowiedzialne podejście do prowadzenia pojazdów.

Apel do Kierowców: “Noga z Gazu”

Jeleniogórska Policja jest głęboko zaniepokojona rosnącym ryzykiem na drogach. Wypadki, które miały miejsce wczoraj, zmuszają nas do apelu o większą rozwagę i odpowiedzialność za własne oraz cudze życie.

Pierwszy Wypadek na Al. Jana Pawła II w Jeleniej Górze

Pierwszy z wypadków miał miejsce na Al. Jana Pawła II w Jeleniej Górze. Według wstępnych ustaleń, 42-letnia kobieta kierująca hulajnogą elektryczną poruszała się po drodze rowerowej i prawdopodobnie nie ustąpiła pierwszeństwa pojazdowi marki Volvo, co doprowadziło do zderzenia. Kobieta kierująca hulajnogą została przetransportowana do szpitala. Obecnie policja szczegółowo bada przyczyny i okoliczności tego wypadku.

Drugi Wypadek w Wojcieszycach na ul. Uzdrowiskowej

Drugie zdarzenie miało miejsce w Wojcieszycach na ul. Uzdrowiskowej. Według wstępnych ustaleń, 24-letni kierowca pojazdu marki VW prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa 24-letniemu kierowcy motoroweru, co doprowadziło do kolizji. Kierowca motoroweru został przewieziony do szpitala. Policja aktualnie wyjaśnia dokładne okoliczności i przyczyny tego tragicznego zdarzenia.

Apel o Bezpieczeństwo na Drodze

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i rygorystyczne przestrzeganie przepisów. Każdy z nas ma obowiązek dbać o bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu drogowego.

Ostrożność i Rozsądek na Drodze

Jeleniogórska Policja stanowczo apeluje o ostrożność i rozsądek na drogach. “Noga z gazu” to kluczowa zasada bezpieczeństwa. Zachowujmy bezpieczne odległości między pojazdami, ponieważ najechanie na tył innego pojazdu jest częstą przyczyną wypadków. Brawura, nadmierna prędkość i jazda po alkoholu to najczęstsze przyczyny kolizji i wypadków. Kilka sekund może zdecydować o życiu lub zdrowiu człowieka. Dbajmy zawsze o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.

Wspólnie dbajmy o bezpieczeństwo na drogach.

Foto:Policja