Świadkowie Jehowy w Jeleniej Górze rozpoczynają Ogólnoświatową Kampanię „Czym jest Królestwo Boże”. O co chodzi?

Świadkowie Jehowy w Jeleniej Górze i okolicach  przyłączają się do międzynarodowej kampanii pod hasłem: “Czym Jest Królestwo Boże”. Kampania rozpoczęła się 1 Września  i potrwa do 31 Września.

W kampanii biorą udział ochotnicy, którzy nieodpłatnie poświęcają swój czas, aby dotrzeć do jak największej rzeszy ludzi w naszym regionie. Dlatego nie zdziwmy się, jak będziemy widzieli osoby w najodleglejszych zakątkach Karkonoszy, które zadadzą nam takie pytanie, oraz zaproponują czasopismo “Strażnica”.

Celem kampanii jest przybliżenie ludziom prawdy biblijnej o Królestwie Bożym. Królestwo Boże to rząd Boży, który pewnego dnia zastąpi wszystkie obecne rządy na ziemi. Będzie to rząd sprawiedliwości i pokoju, w którym nie będzie cierpienia ani bólu.

Świadkowie Jehowy zachęcają wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się więcej o Królestwie Bożym, do kontaktu z nimi. Można to zrobić osobiście, odwiedzając jeden z miejsc spotkań Świadków Jehowy lub online, na stronie internetowej jw.org.

Dagmara i Łukasz życzliwie się uśmiechają i sprawdza swoje tablety przed zapukaniem do pierwszych drzwi tego dnia. Mają oni coś istotnego do omówienia z mieszkańcami w swojej okolicy. W przypadku gdy będą oni zainteresowani pozostawią im dodatkowe informacje w formie elektronicznej lub papierowej. Dagmara i Łukasz uczestniczą w kampanii, ale nie na rzecz samego siebie czy kogoś innego.

Ci mieszkańcy Jeleniej Góry jednymi z blisko 9 milionów Świadków Jehowy, którzy biorą udział w ogólnoświatowej kampanii mającej na celu zwrócenie uwagi na jedyne rozwiązanie gwarantujące lepszy rząd: Królestwo Boże.

Podczas, gdy mnóstwo osób skupia się na zmianach w polityce, Świadkowie Jehowy opublikowali w wersji drukowanej i elektronicznej specjalne wydanie czasopisma Strażnicapod tytułem Czym jest Królestwo Boże?“, dostępnego w ponad 780 językach. Ponad 117 tysięcy ochotników z całej Polski będzie udostępniać to czasopismo we wrześniu. Również w naszym mieście.

Razem z żoną zauważyliśmy, że wiele ludzi potrzebuje dobrych informacji. Nasi znajomi, współpracownicy czy sąsiedzi chcieliby dobrego rządu, który będzie brał pod uwagę ich osobiste potrzeby. Bardzo się cieszymy, że możemy przekazać ludziom informacje z Biblii o rządzie, który rozwiąże wszystkie problemymówią Dagmara i Łukasz Ślubowscy z Jeleniej Góry

Od wieków miliony ludzi, którzy wierzą w Jezusa modlą się słowami „przyjdź Królestwo Twoje”, zastanawiając się jednocześnie, co one oznaczają. Gdzie to Królestwo ma przyjść? Co to oznacza dla każdego człowieka? To wydanie Strażnicy wyjaśnia te kwestie odwołując się do kluczowych fragmentów Pisma Świętego. Opracowano je z myślą zarówno o nowych, jak i doświadczonych czytelnikach Biblii. Oprócz powyższych to czasopismo w jasny i prosty wyjaśnia dlaczego wszyscy potrzebujemy Królestwa Bożego?, kiedy Królestwo Boże zacznie panować nad ziemią? oraz czego dokładnie na Ziemi dokona Królestwo Boże?.

Wielu uważa, że potrzebujemy lepszych rządów, ale ludzie nie bardzo wiedzą jak to osiągnąć”, powiedział Zbigniew Malarski rzecznik Świadków Jehowy w regionie Dolny Śląsk, Opole. Jesteśmy przekonani że Jezus będzie doskonałym władcą, który zarówno chce, jak i potrafi rozwiązać wszelkie problemy. Nasza kampania będzie dla mieszkańców,informacją o wiarygodnej nadziei.

Co ciekawe, w szczytowym okresie pandemii COVID-19 Świadkowie Jehowy rozpowszechnili miliony egzemplarzy tego specjalnego czasopisma za pośrednictwem listów, wysyłając je także do tysięcy urzędników państwowych na całym świecie. Teraz, gdy po zakończeniu pandemii powrócili do publicznej działalności od drzwi do drzwi, będzie to pierwsza kampania, w ramach której osobiście będą mieli okazję omówić ten istotny i niezwykle aktualny temat ze swoimi sąsiadami.

Bezpłatna elektroniczna wersja tego specjalnego wydania Strażnicy oraz informacje o działalności Świadków Jehowy są dostępne na stronie jw.org. Oficjalny serwis Świadków Jehowy oferuje praktyczne materiały biblijne w ponad 1080 języków dla osób w każdym wieku i o rozmaitych przekonaniach.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Świadków Jehowy w Polsce.JW.ORG
Zdjęcia dzięki uprzejmości Świadków Jehowy w Polsce.JW.ORG
Zdjęcia dzięki uprzejmości Świadków Jehowy w Polsce.JW.ORG
Zdjęcia dzięki uprzejmości Świadków Jehowy w Polsce.JW.ORG
Zdjęcia dzięki uprzejmości Świadków Jehowy w Polsce.JW.ORG