Świadkowie Jehowy w regionie Karkonoszy ruszają z zaproszeniami.O co chodzi?

Dla milionów ludzi na całym świecie, niedziela 24 marca 2024 roku, będzie wyjątkowym dniem.

Spotkają się w wielu miejscach, w tym także w regionie Karkonoszy, by po zachodzie słońca upamiętniać śmierć Jezusa Chrystusa. Każdy mieszkaniec jest mile widzianym gościem.

Uroczystość ta, znana jako Pamiątka, to najważniejszy dzień dla niemal 9 milionówŚwiadków Jehowy na całym świecie. Obchodzą oni to święto każdego roku, zgodnie z poleceniem Jezusa zapisanym w Ewangelii według Łukasza 22:19: „Czyńcie to na moją pamiątkę”. Jak wyjaśnia Zbigniew Malarski, rzecznik Świadków Jehowy w regionie Dolnego Śląska:

„Jezus wypowiedział te słowa blisko dwa tysiące lat temu dokładnie dnia 14 Nisan, według żydowskiego kalendarza księżycowego , a według obecnego kalendarza  jest to  niedziela, 24 marca. Właśnie w tym dniu  spotkamy się, by upamiętniać śmierć Jezusa Chrystusa”.

Co ciekawe, w zeszłym roku na święto Pamiątki przyszło ponad 20 milionów osób, czyli dużo ponad dwa razy więcej niż samych wyznawców. W Polsce w uroczystości wzięło udział 186 tysięcy ludzi! W Jeleniej Górze ponad 1 000 osób. Skąd takie zainteresowanie?

Zbigniew Malarski rzecznik Świadków Jehowy w regionie Dolnego Śląska wyjaśnia:

„Od wielu lat na uroczystość rocznicy śmierci Jezusa w Jeleniej Górze  przychodzi wiele osób niebędących Świadkami Jehowy. Szanują to czego dokonał Syn Boży i są gotowi dowiedzieć się  więcej. Cenimy taką postawę, otwartą na nowe informacje. Jesteśmy przekonani ,że i w tym roku nasi znajomi, sąsiedzi, współpracownicy czy nawet osoby postronne ,przyjmą zaproszenie  by spotkać się z nami w tym szczególnym dniu. Serdecznie  zapraszamy  każdego mieszkańca Głogowa i okolicznych miejscowości.”

W tym roku, tylko w Polsce uroczystość Pamiątki odbędzie się w ponad 1270 miejsc – i co interesujące – aż w 11 językach. W Jelenie Górze ,Świadkowie Jehowy i przybyli goście,spotkają się przy ul. Paderewskiego 56A oraz ul. Mieszka I 4A. Podczas uroczystości zostanie wygłoszone przemówienie, które wyjaśni, dlaczego Jezus umarł i jakie znaczenie jego śmierć ma dla każdego człowieka Program wszędzie będzie taki sam i potrwa około godziny.

Podobnie jak to było w ubiegłych latach, także i teraz w Jeleniej Górze i okolicznych miejscowościach, Świadkowie Jehowy rozpoczęli specjalną kampanię zapraszania na doroczne święto Pamiątki, ale także na wykład specjalny „Zmartwychwstanie — zwycięstwo nad śmiercią!”, który zostanie wygłoszony w weekend 16 i 17 marca w miejscowych SalachKrólestwa przy ulicy Paderewskiego 56A oraz ul. Mieszka I 4A. Jak zapowiadają organizatorzy, w  30-minutowym wykładzie opartym na Piśmie Świętym mówca wyjaśni temat nadziei na zmartwychwstanie, które nastąpi już w niedalekiej przyszłości.

We wspomnianej kampanii w Polsce udział bierze ponad 116 tysięcy Świadków Jehowy, w tym mieszkańcy Jeleniej Góry .Co ich do tego skłania?  

W czasach  ogromnego chaosu, postępującego braku widoków na lepsze jutro, nauki ,które głosił  Pan Jezus są pełne nadziei.  Dawał On ludziom nadzieję nie tylko na chwilę ,ale mówił o nadejściu lepszego, sprawiedliwego świata. Ofiarna śmierć Jezusa jest przejawem Jego miłości do ludzi a także gwarancją, ze ten Nowy Świat nastanie. Dlatego  zapraszam  chętne osoby.”- Ewa Cyfer

To wspaniałe, że Bóg i Jezus kochają ludzi i chcą, żeby wszyscy byli szczęśliwi. Pobudza mnie to do poświęcania czasu żeby zapraszać ludzi na tą ważną uroczystość. Dzięki temu każdy kto z niej skorzysta będzie mógł się dowiedzieć jakie znaczenie ma śmierć Jezusa w naszym życiu.Liana Lakatush

Obydwa wydarzenia, mają charakter otwarty, wstęp jest wolny i nie przeprowadza się żadnych zbiórek pieniędzy. Informacje o dokładnych lokalizacjach i godzinach można znaleźć w oficjalnym serwisie Świadków Jehowy JW.ORG.

W 239 krajach świata jest prawie 9 mln Świadków Jehowy, którzy należą do przeszło 118 tys. zborów. W Polsce początki działalności Świadków Jehowy sięgają 1891 r., a obecnie są oni trzecią co do wielkości grupą wyznaniową z liczbą ponad 116 tysięcy wyznawców.

Miejsca uroczystości w pobliskich miejscowościach:

https://apps.jw.org/ui/P/meeting-search.html#/memorial/search/P/Jelenia%20G%C3%B3ra,%20Polska/50.904417,15.719362/@50.867318,15.687867,12z

Dowiedz się więcej:

Jaką przyszłość umożliwiła śmierć Jezusa?
Zobacz wideo.

Może słyszałeś, że Jezus umarł za nasze grzechy. Ale czy śmierć jednego człowieka może wpłynąć na życie milionów ludzi?
Zobacz wideo.