Przełom roku nie był spokojny dla strażaków, którzy musieli interweniować aż 810 razy w nocy sylwestrowej, gasząc niemal 600 pożarów.

Najwięcej zgłoszeń dotyczących zagrożeń pożarowych wpłynęło z województw mazowieckiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego. Niestety, tragedią zakończyła się akcja gaśnicza w Łódzkim, gdzie w wyniku pożaru domu jednorodzinnego życie straciła 69-letnia kobieta.

W okresie od północy do godziny 7:00 rano 1 stycznia straż pożarna miała pełne ręce roboty, reagując na różnego rodzaju zdarzenia. W sumie odnotowano 810 interwencji, z czego 596 dotyczyło pożarów, 141 miejscowych zagrożeń, a 76 okazało się fałszywymi alarmami.

Warto zaznaczyć, że liczba pożarów była niższa o 300 w porównaniu z poprzednim rokiem, co może świadczyć o skuteczności działań prewencyjnych i zwiększonej świadomości społecznej.

Najwięcej zgłoszeń otrzymano z województwa mazowieckiego, gdzie odnotowano 80 zdarzeń, następnie z wielkopolskiego – 70 i dolnośląskiego – 65. Pomorskie również nie było obojętne, zanotowano tam 55 interwencji.

Tragedia w Łódzkim: Pożar zakończony ofiarą

W trakcie jednej z interwencji, strażacy zostali wezwani do pożaru domu jednorodzinnego przy ul. Polnej w Głownie w Łódzkim około godziny 1:30. Starsza kobieta, 90-latka, zdołała opuścić płonący budynek własnymi siłami, jednak niestety, wewnątrz odnaleziono ciało 69-letniej mieszkanki, której nie udało się uratować. Akcji gaśniczej zaangażowanych było sześć zastępów straży pożarnej.