Sylwester w liczbach.Policja podsumowała działania.

Sylwester -W okresie noworocznym od 31.12.2022r do 01.01.2023r jeleniogórscy policjanci prowadzili działania prewencyjne, których celem było zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom naszego regionu oraz turystom, którzy w tych dniach odwiedzili powiat karkonoski. Policjanci zatrzymali 7 kierujących, którzy naruszyli zakazy sądowe, w tym 2 dodatkowo kierowało pojazdami w stanie nietrzeźwości, 1 kierującego w stanie po użyciu alkoholu, który dodatkowo odpowie za inne przestępstwa oraz 1 mężczyznę, który wielokrotnie kierował pojazdami wbrew decyzji o cofnięciu mu uprawnień. Mundurowi w ciągu tych dwóch dni interweniowali 177 razy.

W tych dniach na drogach regionu jeleniogórskiego panował wzmożony ruch, doszło do 8 kolizji, których najczęstszą przyczyną była nadmierna prędkość, nieudzielenie pierwszeństwa oraz najechanie na tył innego pojazdu. Na szczęście policja nie odnotowała żadnego wypadku drogowego.
Ponadto funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej 3 osoby, które kierowały pojazdami wbrew zakazom sądowym, w tym 1 dodatkowo w stanie nietrzeźwości.
W ciągu tych dni funkcjonariusze zatrzymali i wyeliminowali z ruchu drogowego 7 kierujących po alkoholu. Zatrzymani mieli od 0,5 do  2 promili alkoholu w organizmie. Każdy  z nich stanowił poważne zagrożenia bezpieczeństwa dla innych uczestników. Tym kierującym za popełnienie przestępstwa grozić może nawet do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania autami na kilka lat oraz wysoka grzywna.
Ponadto policjanci zatrzymali 1 poszukiwanego, celem doprowadzenia go do odbycia kary pozbawienia wolności za różne przestępstwa oraz zatrzymali 2 osoby, które podejrzane są o posiadanie narkotyków.

W w/w okresie policjanci wielokrotnie interweniowali w domach, jak i na ulicach
w przypadku zakłócenia porządku i wszczynanych awantur przez osoby nietrzeźwe. W tym okresie policjanci łącznie obsłużyli blisko 177 interwencji.

Pamiętajmy, że wsiadając za kierownicę pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka stwarzamy poważne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego. Od nas samych, naszej odpowiedzialności zależy bezpieczeństwo nasze, ale również innych.
Przypominamy, że za kierowan