Zatrzymanie 37-letniego mężczyzny przez jeleniogórskich policjantów. Mężczyzna uciekał przed policją po tym, jak nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Jeleniogórscy policjanci z Komisariatu I Policji zatrzymali 37-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego w związku z podejrzeniem o niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz naruszenie zakazu sądowego.

Mężczyzna może także odpowiadać za kierowanie pojazdem będąc pod wpływem środków odurzających.

W nocy z 15 na 16 marca 2024 roku, funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego podjęli akcję w jednej z miejscowości gminy Jeżów Sudecki, gdzie zauważyli pojazd marki Toyota, a za kierownicą siedział mężczyzna objęty zakazem prowadzenia wszelkich pojazdów.

Próba zatrzymania kierowcy zakończyła się ucieczką. Mężczyzna zlekceważył sygnały drogowe i próbę zatrzymania, przyspieszył i zaczął uciekać. Po gwałtownej pościgu, wjechał w drogę leśną, gdzie doszło do zderzenia z drzewem, zatrzymującym dalszą jazdę.

Podczas zatrzymania mężczyzna wykazywał agresywne zachowanie, co wskazywało na możliwość prowadzenia pojazdu pod wpływem środków odurzających. W związku z tym, pobrano mu krew do badań celem potwierdzenia podejrzenia.

Oprócz podejrzeń o kierowanie w stanie nietrzeźwości, mężczyzna ma na swoim koncie serię przestępstw, w tym przeciwko mieniu, co sprawia, że grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Obecnie policjanci prowadzą szczegółowe dochodzenie w tej sprawie. Zatrzymany mieszkaniec powiatu karkonoskiego został umieszczony w policyjnym areszcie. Prokurator Rejonowy w Jeleniej Górze zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Wszystkie okoliczności sprawy są obecnie wyjaśniane, a jeśli badanie krwi potwierdzi obecność środków odurzających, podejrzany odpowie także za to przestępstwo.