Narkotyki w bieliźnie i jazda pod wpływem - 31-latek zatrzymany przez policję

Policjanci z Kowar zatrzymali 31-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego, który podczas kontroli drogowej próbował ukryć narkotyki w bieliźnie.

Mężczyzna najprawdopodobniej kierował pojazdem pod wpływem środków odurzających, co potwierdziło badanie testerem.

Zatrzymanie podczas rutynowej kontroli

10 marca 2024 roku, około godziny 15.00, policjanci patrolujący Kostrzycę zauważyli pojazd marki Audi, którego kierownikiem był znany im mężczyzna, podejrzewany o wcześniejsze kierowanie pod wpływem narkotyków.

Podejrzane zachowanie i narkotyki w bieliźnie

Podczas kontroli 31-latek wykazywał wyraźne zdenerwowanie. Badanie testerem wykazało, że kierował on pojazdem pod wpływem środków odurzających. W związku z tym pobrano mu krew do badań laboratoryjnych.

W trakcie dalszych czynności okazało się, że mężczyzna ukrył w bieliźnie woreczki strunowe z marihuaną i amfetaminą, z których można uzyskać kilkadziesiąt porcji handlowych. Narkotyki zostały zabezpieczone przez policję.

Areszt i grożąca kara

31-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności za posiadanie narkotyków. Dodatkowe zarzuty mogą zostać postawione po otrzymaniu wyników badania krwi, jeśli potwierdzą one, że mężczyzna kierował pojazdem pod wpływem środków odurzających.

Sprawa w toku

Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności tej sprawy, sprawdzają źródło pochodzenia zabezpieczonych narkotyków oraz prowadzą dalsze postępowanie w celu ustalenia, czy mężczyzna nie zajmował się ich dystrybucją.