Policja zatrzymała sprawcę kradzieży wkładów do lusterek zewnętrznych luksusowych samochodów w Jeleniej Górze i Karpaczu

Jeleniogórscy policjanci wraz z kolegami z Karpacza zakończyli intensywne śledztwo, zatrzymując 39-letniego mieszkańca Legnicy podejrzanego o serię kradzieży wkładów do lusterek zewnętrznych z samochodów, głównie marki Audi.

Mężczyzna działał nocą z 20 na 21 lutego 2024 roku, dopuszczając się co najmniej trzech kradzieży na terenie Jeleniej Góry i Karpacza.

Według ustaleń policji, wartość skradzionego mienia sięga 20 tysięcy złotych. Działania funkcjonariuszy, wspierane analizą nagrań z kamer monitoringu miejskiego, pozwoliły na szybkie zidentyfikowanie i zatrzymanie podejrzanego.

Sprawca, który przybył na “gościnne występy” z Legnicy, teraz odpowie przed sądem za swoje czyny. Za popełnione kradzieże grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. W związku z postawionymi zarzutami, Prokurator Rejonowy w Jeleniej Górze zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, co ma zapewnić bezpieczeństwo społeczności lokalnej oraz ułatwić prowadzenie dalszych czynności śledczych.

Obecnie policjanci kontynuują śledztwo, dążąc do odzyskania skradzionego mienia i wyjaśnienia wszystkich okoliczności tej sprawy. Oczekuje się, że wkrótce sprawa zostanie przedstawiona sądowi, a sprawiedliwość zostanie wymierzona zgodnie z obowiązującym prawem.