Policja w Jeleniej Górze zatrzymuje nietrzeźwych kierowców podczas akcji kontroli drogowej

Policja garnizonu jeleniogórskiego intensywnie działa na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zwłaszcza eliminując z niego nietrzeźwych uczestników.

W dniu 11 marca 2024 roku przeprowadzono akcję kontrolną, która skupiła się na wyłapywaniu kierowców pod wpływem alkoholu oraz narkotyków.

Podczas działań kontrolnych policjanci nie tylko sprawdzali stan trzeźwości kierowców, ale także dbali o przestrzeganie przepisów dotyczących bezpieczeństwa na drodze. Wiele uwagi poświęcono również stanowi technicznemu pojazdów oraz przewożeniu dzieci w odpowiednich fotelikach.

W trakcie kontroli drogowych, które objęły blisko 1600 kierowców, zatrzymano 4 osoby prowadzące pojazdy po spożyciu alkoholu. Działania te miały na celu nie tylko eliminację pijanych kierowców z ruchu, ale także edukację społeczeństwa o konsekwencjach prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Przypadek 72-letniego kierowcy Skody, który miał w organizmie 1,4 promila alkoholu, pokazuje jak poważnym problemem jest nadal jazda po alkoholu. Dzielnicowi z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze podjęli szybką interwencję, zatrzymując kierowcę do kontroli drogowej.

Pamiętajmy, że prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem narkotyków jest przestępstwem, za które grożą surowe kary.