Zabezpieczono pocisk moździerzowy z okresu II wojny światowej w Jeleniej Górze: Policja apeluje o ostrożność

W kompleksie leśnym w Jeleniej Górze przy ul. Legnickiej znaleziono i zabezpieczono pocisk moździerzowy, uzbrojony z zapalnikiem z okresu II wojny światowej.

Miejsce do czasu przyjazdu patrolu minerskiego z Jednostki Wojskowej w Bolesławcu zabezpieczali jeleniogórscy policjanci. Funkcjonariusze apelują o ostrożność i rozwagę w przypadku ujawnienia tego rodzaju znalezisk.

11 marca 2024 roku, około godziny 15.15 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze został powiadomiony o znalezieniu przy ul. Legnickiej pocisku moździerzowego, uzbrojonego z zapalnikiem z okresu II wojny światowej.

Miejsce do czasu przyjazdu saperów z jednostki Wojskowej w Bolesławcu zabezpieczali jeleniogórscy policjanci, w tym zespół rozpoznania minersko –saperskiego z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Przypominamy!

Tego rodzaju znaleziska pomimo upływu lat są w dalszym ciągu bardzo niebezpieczne. Nie wolno ich odkopywać, przenosić czy rozbrajać. Takie nieodpowiedzialne zachowanie może grozić śmiercią lub poważnym uszkodzeniem ciała. W przypadku odnalezienia niewybuchu należy jak najszybciej skontaktować się z najbliższą jednostką policji. Apelujemy o ostrożność i rozwagę.