Wrocławska Policja Prosi o Pomoc w Zidentyfikowaniu Napastnika na Apteki

Wrocławska policja pilnie apeluje o wsparcie społeczności w identyfikacji mężczyzny podejrzanego o serię napadów na apteki w mieście.

W ciągu zaledwie dwóch tygodni, od 16 lutego do 1 marca bieżącego roku, sprawca dokonał napadów na cztery apteki, dokonując ich obrabowania. Incydenty miały miejsce w różnych częściach miasta, w tym przy ulicach Czarnieckiego, Kruszwickiej oraz Słubickiej. Jedną z placówek, którą zaatakował, była apteka znajdująca się w centrum handlowym TGG.

Całe zdarzenie zostało uchwycone przez kamery monitoringu, które zarejestrowały wizerunek sprawcy. W związku z tym, policja pilnie prosi o wszelkie informacje, które mogą pomóc w zidentyfikowaniu mężczyzny. W przypadku rozpoznania osoby na nagraniu, funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Policji Wrocław-Stare Miasto zachęcają do pilnego kontaktu pod numerem telefonu: 47 871 31 31, bądź z najbliższą jednostką policji lub numerem alarmowym 112.

Policja nie ujawnia szczegółów dotyczących sposobu działania sprawcy, jednak wiadomo, że był on zamaskowany i czekał na moment, gdy w aptekach nie było klientów. Wtedy terroryzował farmaceutów, grożąc im nożem, a następnie żądał wydania pieniędzy. Sam również szukał gotówki w kasach fiskalnych. Świadkowie relacjonowali, że mężczyzna posługiwał się językiem polskim, jednak z pojedynczymi słowami i ze wschodnim akcentem.

Policja zapewnia anonimowość wszystkim osobom, które udzielą informacji w tej sprawie, a ich wsparcie może przyczynić się do schwytania napastnika i zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom miasta.