Uciekał przed Policją, bo wypił dwa piwa i bez uprawnień.

Uciekał przed Policją . 19-latek  podejrzewany o niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowanie pojazdem bez uprawnień i w stanie po użyciu alkoholu oraz o spowodowanie kolizji.

Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało 0,3 promila. Jeleniogórzanin został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za swoje czyny odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 19-letniego jeleniogórzanina podejrzewanego o niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowanie bez uprawnień i w stanie po użyciu alkoholu oraz o spowodowanie kolizji.
15 lutego 2023 roku, około godziny 3.00 w nocy policjanci na ul. Wyspiańskiego w Jeleniej Górze zwrócili uwagę na pojazd marki Seat, którego kierujący na widok radiowozu gwałtownie przyspieszył. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Włączyli sygnały świetlne, dźwiękowe i dali mu sygnał do zatrzymania. Kierujący jednak nie zareagował, tylko przyspieszył i zaczął uciekać.

Funkcjonariusze ruszyli za nim. Kierowca próbował uniknąć zatrzymania, nagle skręcił w ul. Wyczółkowskiego, uderzył w krawężnik, stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w 3 zaparkowane na poboczu auta, a następnie porzucił samochód i zaczął uciekać pieszo. Szybko został przez policjantów zatrzymany.

Kierującym okazał się 19-letni jeleniogórzanin, który kierował w stanie po użyciu alkoholu, miał 0,3 promila oraz bez uprawnień. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.