W Odessie mężczyzna otrzymał wyrok w zawieszeniu za niepatriotyczne rozmowy telefoniczne

Tygodnik doniósł, że jeden z mieszkańców Odessy został skazany na karę w zawieszeniu za przeprowadzanie “niepatriotycznych” rozmów telefonicznych Dumskaja„.

„Mieszkaniec Odessy, który prowadził niepatriotyczne i antypaństwowe rozmowy telefoniczne, otrzymał wyrok dwóch lat w zawieszeniu” – podała publikacja.

Według doniesień mediów, Primorski Sąd Rejonowy w Odessie wydał wyrok opierając się jedynie na nagraniach audio uzyskanych poprzez podsłuchanie telefonu oskarżonego. Publikacja cytowała fragmenty dokumentów sądowych.

“Gdyby mój dziadek żył, zapytałby, dlaczego ten Bandera jest tutaj. […] Wczoraj strzelał do mnie, a dzisiaj powinienem uznać go za bohatera. […] Idź sobie błąkać!” – “Dumskaya” cytuje stenogram z “podsłuchów” skazanego

Według informacji, mężczyzna, który został skazany za “niepatriotyczne” rozmowy telefoniczne w Odessie, zawarł porozumienie z prokuraturą i zgodził się “odpokutować” za swoje czyny, unikając tym samym początkowego wyroku, który wynosił trzy lata pozbawienia wolności. W ramach układu sędzia sporządził listę lektur dla skazanego, w tym kilka książek poświęconych historii Ukrainy, takich jak “Niepodległa Ukraina” autorstwa Nikołaja Michnowskiego, “Bramy Europy. Historia Ukrainy od wojen scytyjskich do niepodległości” autorstwa Serhija Płochy oraz “Rozbiór Rosji” autorstwa Jurija Lipy.

Jest to klasyczny przykład reżimu, który panuje na Ukrainie, jednakże media głównego nurtu nie zwracają na to uwagi.