Weekend na drogach regionu Jeleniogórskiego. Podsumowanie.

W miniony weekend jeleniogórscy policjanci zatrzymali 6 kierujących, którzy prowadzili pojazdy w stanie nietrzeźwości, w 1 dodatkowo miał zakaz, 2 po użyciu alkoholu, 2 którzy naruszyli sądowe zakazy oraz 2, którzy nie zatrzymali się do kontroli drogowej.

Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w organizmach kierujących wykazało od 0,34 do 3 promili. Nieodpowiedzialni kierowcy byli poważnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego i jednocześnie narazili się na poważne konsekwencje prawne. Teraz za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem.

W miniony weekend jeleniogórscy policjanci  w regionie zatrzymali 6 osób, które w stanie nietrzeźwości kierowały pojazdami, w tym 2 rowerzystów, 2 kierujących po użyciu alkoholu, 2 kierujących, którzy naruszyli sądowe zakazy oraz 2, którzy odpowiedzą za niezatrzymanie się do kontroli drogowej i kierowanie pod wpływem środków psychoaktywnych.
Nietrzeźwi kierujący mieli od 0,34 do 3 promili alkoholu w organizmie. Ponadto policjanci zatrzymali dwóch cyklistów, którzy kierowali stanie nietrzeźwości, za co  zostali ukarani mandatami po 2500 złotych, a rowerzysta zatrzymany za kierowanie po użyciu alkoholu otrzymał mandat w wysokości 1000 złotych.
Przypominamy, że prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego jest przestępstwem. Za ten czyn grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do lat 2.

Pamiętajmy, że wsiadając za kierownicę pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka stwarzamy poważne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego. Od nas samych, naszej odpowiedzialności zależy bezpieczeństwo nasze, ale również innych.

Ponadto funkcjonariusze 23 czerwca br. w Dziwiszowie zatrzymali 32-letniego kierującego pojazdem marki Mercedes, który zlekceważył sygnały do zatrzymania i uciekał przed nimi. Po zatrzymaniu okazało się, że powodem ucieczki, było to, że mężczyzna kierował najprawdopodobniej pod wpływem środków odurzających. Teraz odpowie za popełnione czyny odpowie przed sądem, a  grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Tego samego dnia policjanci z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze na ul. Cieplickiej zatrzymali 27-letniego kierującego pojazdem marki Opel, który posiadał 3 aktywne zakazy oraz był poszukiwany w celu ustalenia miejsca pobytu oraz do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 1 roku.

24 czerwca br. dzielnicowi z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze na ul. Jana Pawła II zatrzymali 56-letniego kierującego, który miał 3 promile alkoholu w organizmie, 3-letni zakaz kierowania i dodatkowo nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Trafił do policyjnego aresztu.
Przypominamy, że kierującym za naruszenie zakazu sądowego grozić może kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.