Miał 3 promile alkoholu w organizmie, zakaz prowadzenie pojazdów.

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, wbrew zakazowi sądowemu oraz o niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało 3 promile.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Dzielnicowi z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 56-letniego mężczyznę podejrzanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, wbrew zakazowi sądowemu oraz o niezatrzymanie się do kontroli drogowej.
24 czerwca 2023 roku, około godziny 15.30 policjanci uzyskali informację, że ul. Sobieskiego w Jeleniej Górze pojazdem marki Nissan może poruszać się nietrzeźwy kierujący. Funkcjonariusze ruszyli na poszukiwanie wskazanego auta i zauważyli go na ul. Jana Pawła II. Kierowca jechał zygzakiem i sposób jazdy wskazywał, że mógł być on pod wpływem alkoholu. Dali mu sygnał do zatrzymania, jednak on nie reagował tylko przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim mając włączone sygnały świetlne i dźwiękowe. Kiedy kierowca zmniejszył prędkość mundurowi otworzyli drzwi i uniemożliwili mu dalszą jazdę. Za kierownicą pojazdu siedział 56-letni jeleniogórzanin. W trakcie rozmowy policjanci wyczuli od niego wyraźną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało 3 promile. Ponadto okazało się, że mężczyzna posiadał 3 –letni zakaz kierowania pojazdami.
Jeleniogórzanin został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

Foto:Policja