Poszukiwany mężczyzna do odbycia kary pozbawienia wolności, odpowiedzialny także za serię kradzieży.

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest o kradzieże. Przestępstw tych dopuścił się 22 czerwca br. w Jeleniej Górze w warunkach, tzw. ”recydywy”.

Mężczyzna był również poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 5 miesięcy w związku przestępstwami przeciwko mieniu. Teraz za popełnione czyny odpowie przed sądem, a grozić mu może kara pozbawienia wolności nawet do 7,5 roku.

Policjanci z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 40-letniego mężczyznę bez stałego miejsca zamieszkania podejrzanego o kradzieże.
Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna 22 czerwca br. dopuścił się w Jeleniej Górze dwóch kradzieży. Z prywatnej posesji ukradł mienie o wartości 800 złotych. Były to narzędzia, części samochodowe oraz myjka ciśnieniowa. Tego samego dnia ukradł również rower o wartości 1500 złotych na szkodę jeleniogórzanki. Okazało się, że przestępstwa te popełnił w warunkach, tzw. ”recydywy”.
Funkcjonariusze prowadząc czynności w tej sprawie ustalili, a następnie zatrzymali 40-latka na podstawie analizy nagrań z kamer monitoringu, a także zebranych informacji. Dodatkowo był on poszukiwany w celu ustalenie miejsca pobytu do innych czynności prawnych oraz do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 5 miesięcy. Mężczyzna aby uniknąć zatrzymania ukrywał się przed organami ścigania.  Policjanci znaleźli go śpiącego w aucie znajomego.
Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy i prowadzą czynności w kierunku odzyskania skradzionego mienia. 40-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za przestępstwa, o które jest podejrzany odpowie przed sądem, a grozić mu może kara pozbawienia wolności do 7,5 roku.