Weekend na drogach regionu Jeleniogórskiego

W miniony weekend jeleniogórscy policjanci zatrzymali 3 kierujących, którzy prowadzili pojazdy w stanie nietrzeźwości, 3, którzy naruszyli sądowe zakazy oraz 1, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i kierował wbrew zakazowi sądowemu. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w organizmach kierujących wykazało od 0,7 do 2 promili.

Nieodpowiedzialni kierowcy byli poważnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego i jednocześnie narazili się na poważne konsekwencje prawne. Teraz za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem.

W miniony weekend jeleniogórscy policjanci  w regionie zatrzymali 3 osoby, które w stanie nietrzeźwości kierowały pojazdami, 3 kierujących, którzy naruszyli sądowe zakazy oraz 1, który odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej i kierowanie na zakazie.
Nietrzeźwi kierujący mieli od 0,7 do 2 promili alkoholu w organizmie.
Przypominamy, że prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego jest przestępstwem. Za ten czyn grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do lat 2.
Pamiętajmy, że wsiadając za kierownicę pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka stwarzamy poważne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego. Od nas samych, naszej odpowiedzialności zależy bezpieczeństwo nasze, ale również innych.
Ponadto funkcjonariusze 14 stycznia br. zatrzymali 32-letniego motorowerzystę, który zlekceważył sygnały do zatrzymania i uciekał przed nimi. Po zatrzymaniu okazało się, że powodem ucieczki, było to, że mężczyzna kierował wbrew zakazowi sądowemu. Teraz odpowie za popełnione czyny odpowie przed sądem, a  grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Policjanci zatrzymali również 3 innych mężczyzn, którzy naruszyli zakazy sądowe.
Przypominamy, że kierującym za naruszenie zakazu sądowego grozić może kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.
W weekend na drogach regionu doszło do kilku kolizji, których przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa, najechanie na tył innego pojazdu oraz niedostosowanie prędkości do warunków panujących na jezdni. Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w sobotę na terenie Osiedla Zabobrze w Jeleniej Górze. Kierująca pojazdem marki Renault jadąc od strony ul. Moniuszki nie ustąpiła pierwszeństwa jadącemu ul. Ogińskiego kierującemu pojazdem marki Peugeot, w wyniku czego doszło do zderzenia. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń, a zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję drogową.