Złodziej i paser w rękach Policji.Zlikwidowano dziuplę.

Jeleniogórscy kryminalni w jednej z miejscowości powiatu karkonoskiego zlikwidowali dziuplę samochodową i zatrzymali sprawcę kradzieży oraz pasera. W pomieszczeniach gospodarczych, w których demontowane były pojazdy, policjanci zabezpieczyli samochód marki Audi A6 oraz części samochodowe pochodzące z pojazdu marki Audi S5.

Auta te zostały skradzione na terenie Niemiec. Wstępnie wartość zabezpieczonego mienia oszacowano na 400 tysięcy złotych. Teraz mężczyźni za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem. 53-letni mężczyzna podejrzany o kradzieże pojazdów został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące, a paser został objęty dozorem policyjnym.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w wyniku prowadzonych działań zatrzymali 53-letniego mieszkańca Legnicy podejrzanego o kradzieże z włamaniem oraz 36-letniego mężczyznę  podejrzanego o przestępstwo paserstwa.
Funkcjonariusze w ramach prowadzonych działań w jednej z miejscowości powiatu karkonoskiego w pomieszczeniach gospodarczych, w których demontowane były pojazdy zabezpieczyli samochód marki Audi A6, który został skradziony w Niemczech w nocy z 11 na 12 stycznia 2023 roku oraz karoserię i części z samochodu marki Audi S5, który również został skradziony w Niemczech w połowie grudnia ubiegłego roku. Wartość zabezpieczonego mienia wynosi około 400 tysięcy złotych. Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli sprzęt do kradzieży pojazdów o wartości ponad 40 tysięcy złotych.
W związku z prowadzonymi czynnościami policjanci na miejscu zatrzymali 36-letniego mężczyznę, który jak się okazało zajmował się rozbieraniem pojazdów na części, a w trakcie dalszych czynności zatrzymali 53-letniego mieszkańca Legnicy, który okazał się sprawcą kradzieży przedmiotowych pojazdów.
Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.
Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Usłyszeli już zarzuty w tej sprawie. Teraz 53-letniemu mężczyźnie za popełnione przestępstwa grozić może nawet do 10 lat pozbawienia wolności, a jego koledze za popełnione czyny grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.