Zatrzymano mężczyznę podejrzanego o kradzież motoroweru

Policjanci z Kowar zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże z włamaniem, których dopuścił się w ubiegłym roku na terenie powiatu karkonoskiego i lwóweckiego. Jego łupem padło mienie o łącznej wartości ponad 10 tysięcy złotych, w tym motocykl, który funkcjonariusze odzyskali. Teraz 25-latek za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji w Kowarach ustalili, a następnie zatrzymali 25-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego o przestępstwa przeciwko mieniu.
Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna w połowie listopada ubiegłego roku włamał się do pomieszczenia gospodarczego w jednej z miejscowości powiatu lwóweckiego, skąd ukradł motocykl o wartości 8 tysięcy złotych. Ponadto mężczyzna pod koniec września ubiegłego roku na terenie powiatu karkonoskiego włamał się do budynku, skąd jego łupem padło mienie o wartości ponad 2 tysiące złotych. Była to aluminiowa drabina, rolki papy i narzędzia.
Funkcjonariusze prowadząc czynności ww. sprawach wytypowali, a następnie zatrzymali podejrzewanego o popełnienie tych czynów mężczyznę na podstawie zebranych informacji oraz po analizie nagrań z kamer monitoringu. W wyniku podjętych działań odzyskali skradziony motocykl. Obecnie policjanci prowadza czynności, których celem jest odzyskanie reszty skradzionego mienia.