Zatrzymano mężczyznę podejrzanego o kradzież, naruszenie nietykalności oraz groźby karalne.

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest o kradzież rozbójniczą, naruszenie nietykalności cielesnej oraz o groźby karalne. Mężczyzna wykorzystał sytuację, i w jednym z dyskontów spożywczych w Jeleniej Górze ukradł bombonierkę o wartości około 25 złotych.

Kradzież zauważył pracownik ochrony i podjął wobec niego interwencję. Mężczyzna nie zamierzał oddać łupu, doszło do szarpaniny podczas, której 40-latek groził pokrzywdzonemu pozbawieniem życia. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze  zatrzymali  40-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież rozbójniczą, naruszenie nietykalności cielesnej oraz o groźby karalne.
Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło 22 lutego br. w  jednym z jeleniogórskich dyskontów spożywczych. Mężczyzna wykorzystał chwilową nieuwagę sprzedawców, a następnie ukradł bombonierkę o wartości blisko 25 złotych. Kradzież zauważył pracownik ochrony i podjął wobec niego interwencję. Mężczyzna nie zamierzał jednak oddać łupu,  poszarpał pracownika, zagroził mu pozbawieniem życia, po czym uciekł.
Policjanci powiadomieni o zdarzeniu rozpoczęli poszukiwanie mężczyzny. Na podstawie analizy nagrań oraz zebranych informacji wytypowali 40-latka, który podejrzewany był o popełnienie tych czynów. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.
40-latek usłyszał zarzuty w tej sprawie. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.