Wandal zniszczył ekran bankomatu, bo nie udało mu się wypłacić pieniędzy.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie mienia. Wandal zniszczył ekran bankomatu jednego z banków, czym spowodował straty w wysokości 15 tysięcy złotych.

Mężczyzna przyznał się, że dopuścił się tego czynu ze złości, gdyż nie udało mu się wypłacić pieniędzy. Teraz mężczyźnie za popełnione przestępstwo grozić może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 31-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego o uszkodzenie mienia.
Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna 30 czerwca br. próbował wybrać z bankomatu znajdującego się w pomieszczeniu jeleniogórskiej placówki bankowej gotówkę. Niestety próby nie przynosiły efektu, co wzbudziło w nim złość, którą następnie wyładował na wyświetlaczu bankomatu oraz na ścianach pomieszczenia. Swoim zachowaniem spowodował straty w wysokości 15 tysięcy złotych.
Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez znajdujący się pomieszczeniu placówki monitoring. Funkcjonariusze powiadomieni o przestępstwie w wyniku podjętych czynności w tej sprawie  zatrzymali 31-latka jako podejrzewanego o uszkodzenie mienia.
Mieszkaniec powiatu karkonoskiego usłyszał już zarzut w tej sprawie. Teraz za popełniony czyn odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności