Zatrzymano złodziei mebli na gorącym uczynku.Meble miały posłużyć jako opał.

Wczoraj policjanci Wydziału Prewencji jeleniogórskiej komendy zatrzymali na gorącym uczynku włamania do budynku gospodarczego dwóch jeleniogórzan. Jak się okazało, zamierzali oni ukraść znajdujące się w budynku meble, a następnie przeznaczyć je na opał.

Z uwagi na zatrzymanie nie zamierzonego celu nie zrealizowali. Teraz za popełnione przestępstwo odpowiedzą przed sądem, a grozić im może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 32 i 46 lat podejrzanych  o usiłowanie kradzieży z włamaniem.

18 maja 2023 roku, około godziny 19.30 policjanci pojechali na zgłoszenie, z którego wynikało, że dwóch mężczyzn włamało się do jednego z budynków gospodarczych w Jeleniej Górze.

Funkcjonariusze będąc w środku obiektu usłyszeli hałasy dochodzące z jednego z pomieszczeń, w którym zastali dwóch mężczyzn, wyraźnie zaskoczonych i zdenerwowanych.

Próbowali oni ukryć przed mundurowymi dwa łomy, za pomocą których dostali się do budynku. Jak się okazało, zamierzali ukraść znajdujące się tam meble, a następnie przeznaczyć je na opał.
Jeleniogórzanie zostali zatrzymani w policyjnym areszcie.

Teraz za popełnione przestępstwo odpowiedzą przed sądem, a grozić im może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Foto:Policja