Zatrzymany mężczyzna grozi nawet 8 lat pozbawienia wolności za oszustwa na portalu internetowym.

Mężczyźnie zatrzymanemu przez jeleniogórskich policjantów grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Podejrzewany jest o serię oszustw na jednym z portali internetowych, gdzie oferował meble ogrodowe i wyłudzał pieniądze od co najmniej 74 pokrzywdzonych osób.

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze podjęli działania, które doprowadziły do zatrzymania 36-letniego mężczyzny, podejrzanego o serię oszustw.

Według ustaleń śledczych, podejrzany mężczyzna w czerwcu bieżącego roku wykorzystując portal internetowy, oferował na sprzedaż meble ogrodowe w atrakcyjnej cenie 600 złotych. Klientów nakłaniał do wpłacenia zaliczek lub opłat za transport, jednak towaru nigdy nie dostarczał. W rezultacie oszukał co najmniej 74 osoby z całej Polski, wyłudzając łączną kwotę około 20 000 złotych. Teraz, mężczyzna usłyszał już zarzuty związanie z tym procederem.

Działania jeleniogórskich policjantów doprowadziły do lokalizacji podejrzanego w Słupsku, gdzie nastąpiło jego zatrzymanie. Następnie mężczyzna został przetransportowany do policyjnego aresztu. Teraz będzie musiał stanąć przed sądem, a za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz nałożył zakaz opuszczania kraju. Policjanci obecnie szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy.