Zatrzymany mieszkaniec powiatu karkonoskiego podejrzany o kradzież elektronarzędzi i części samochodowych

Jeleniogórscy policjanci szybko zareagowali na zgłoszenie dotyczące kradzieży elektronarzędzi i części samochodowych, która miała miejsce niedawno w Jeleniej Górze.

Dzięki skutecznej interwencji, sprawca został zatrzymany, a skradzione mienie o wartości 7 tysięcy złotych zostało odzyskane.

W godzinach przedpołudniowych 16 kwietnia br., funkcjonariusze zostali wezwani na interwencję, gdzie zgłoszono podejrzenie kradzieży elektronarzędzi oraz części samochodowych. Mężczyzna, który pracował dorywczo u zgłaszających, wywoził w metalowym wózku różnorodne narzędzia i akcesoria z garażu. Dzielnicowi natychmiast przystąpili do działań i podczas przeszukania terenu zauważyli podejrzanego mężczyznę, który próbował uciec między budynkami. Okazał się nim 64-letni mieszkaniec powiatu karkonoskiego. Wytłumaczył swoje zachowanie brakiem zapłaty za wykonaną pracę.

Dzięki szybkiej reakcji policji, wszystkie skradzione przedmioty zostały odzyskane, a sprawca trafił do policyjnego aresztu. Obecnie funkcjonariusze ustalają wszystkie okoliczności tej sprawy.

Mężczyźnie, który popełnił kradzież, grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa zostanie przedstawiona sądowi, który podejmie dalsze decyzje w tej sprawie.