Zatrzymany za włamanie i posiadanie narkotyków - Policyjny sukces w Szklarskiej Porębie

Policjanci z Komisariatu Policji w Szklarskiej Porębie odnieśli sukces w sprawie włamania, zatrzymując 51-letniego mężczyznę bez stałego miejsca pobytu, który dopuścił się przestępstwa na początku grudnia. Sprawca włamał się do pomieszczenia gospodarczego, a jego zdobyczą stało się mienie o wartości ponad 1000 złotych, głównie elektronarzędzia.

Pokrzywdzony, zauważywszy kradzież, natychmiast powiadomił policję. Działania funkcjonariuszy opierały się na zebranych informacjach, analizie nagrań z kamer monitoringu oraz przeanalizowanych rachunkach i fakturach. To pozwoliło im na wytypowanie i zatrzymanie 51-latka jako podejrzanego o popełnienie przestępstwa.

W wyniku skutecznych działań policji odzyskano część skradzionego mienia, które znajdowało się w miejscu pobytu zatrzymanego mężczyzny. Dodatkowo, podczas zatrzymania, ujawniono przy nim woreczek strunowy z zawartością marihuany. Teraz mężczyźnie grozi nie tylko za kradzież z włamaniem, ale także za posiadanie narkotyków.

51-letni sprawca stanie przed sądem, a za swoje przestępstwa może ponieść konsekwencje w postaci nawet 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci kontynuują szczegółowe dochodzenie w sprawie, starając się rozwikłać wszystkie okoliczności tego zdarzenia.