Zniszczył rzeźbę w galerii ulicznej-został zatrzymany

Policjanci z Jeleniej Góry wspólnie z policjantami ze Szklarskiej Poręby zatrzymali mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego o zniszczenie rzeźby w galerii ulicznej.

Twórczyni dzieła poniesione straty z tego tytułu oszacowała na 7 tysięcy złotych. Do zdarzenia doszło 12 czerwca br. w Szklarskiej Porębie. Teraz odpowie on za uszkodzenie mienia za co grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze wspólnie z policjantami z Komisariatu Policji w Szklarskiej Porębie zatrzymali 22-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego o uszkodzenie mienia.
Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło 12 czerwca 2023 roku w Szklarskiej Porębie. 22-latek idąc ulicą w centrum miasta bez żadnego powodu zniszczył rzeźbę w galerii ulicznej.

Ideą galerii istniejącej od 5 lat jest pokazanie sztuki w nietypowej przestrzeni w ciągu ruchu pieszych. Ekspozycja została wykonana przez artystów z Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Wandal swoim zachowaniem spowodował straty w wysokości 7 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze  na podstawie zebranych w tej sprawie informacji oraz po analizie nagrań z kamer monitoringu wytypowali, a następnie zatrzymali 22-latka jako podejrzewanego o popełnienie tego przestępstwa.

Mężczyzna nie potrafił wytłumaczyć, dlaczego dopuścił się tego czynu. Twierdził, że był pod wpływem alkoholu i był to impuls. Mężczyzna usłyszał już zarzut w tej sprawie.
Teraz mieszkaniec powiatu karkonoskiego za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Foto:Policja