Zniszczył wiatę przystankową . Zatrzymany w Policyjnym areszcie oczekuje na zarzuty.

Kara pozbawienia wolności do 5 lat grozi mężczyźnie podejrzewanemu o uszkodzenie mienia. Wandal zniszczył wiatę przystankową na jednej z ulic w Jeleniej Górze, powodując straty w wysokości co najmniej 2 tysiące złotych.

Istnieje również podejrzenie, że tego samego dnia dopuścił się jeszcze jednego podobnego czynu. Został zatrzymany bezpośrednio po zgłoszeniu i trafił do policyjnego aresztu.

18 października br., około godziny 22.00, policjanci otrzymali zgłoszenie o uszkodzeniu wiaty przystankowej na jednej z ulic w Jeleniej Górze. Po dotarciu na miejsce funkcjonariusze potwierdzili zniszczenia, a następnie rozpoczęli poszukiwania osoby odpowiedzialnej za ten czyn. Dzięki rysopisowi dostarczonemu przez świadków, udało się zatrzymać podejrzanego kilka ulic dalej od miejsca zdarzenia. 25-letni mieszkaniec miasta nie był w stanie wytłumaczyć swojego zachowania. Skutkiem jego działania były straty wynoszące co najmniej 2 tysiące złotych.

Zatrzymany mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu w celu wytrzeźwienia oraz przeprowadzenia dalszych czynności śledczych. Policja obecnie szczegółowo wyjaśnia wszystkie okoliczności tej sprawy i bada ewentualne powiązania z innym, podobnym przestępstwem. Teraz 25-latek odpowie przed sądem za uszkodzenie mienia, za co może grozić mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Foto:Policja
foto:Policja
foto:Policja