Podsumowanie weekendu na Jeleniogórskich drogach.

W miniony weekend jeleniogórscy policjanci zatrzymali 4 kierujących, którzy prowadzili pojazdy w stanie nietrzeźwości, 1 po użyciu alkoholu oraz zatrzymali 1 kierującego na zakazie.

Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w organizmach kierujących wykazało od 0,5 do 2 promili. Ponadto rowerzysta w stanie po użyciu alkoholu spowodował kolizję drogową. Nieodpowiedzialni kierowcy byli poważnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego i jednocześnie narazili się na poważne konsekwencje prawne.

W miniony weekend jeleniogórscy policjanci  w regionie zatrzymali 4 kierujących, którzy prowadzili pojazdy w stanie nietrzeźwości, 1 po użyciu alkoholu oraz 1 kierujący, który naruszył sądowy zakaz. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w organizmach kierujących wykazało od 0,5 do 2 promili.
Kierowcy jednośladów za popełnione wykroczenia zostali ukarani mandatami po 2500 złotych.
14 października br. 33-letni rowerzysta będąc w stanie po użyciu alkoholu (blisko 0,5 promila) spowodował kolizję. Do zdarzenia doszło w Jeleniej Górze na ulicy Kiepury. Cyklista w wyniku nieprawidłowego manewru wymijania najechał na 5-letnie dziecko. Na szczęście nie odniosło ono poważnych obrażeń, a sprawca został ukarany mandatem  w wysokości 1500 złotych.
Przypominamy, że kierującym za naruszenie zakazu sądowego grozić może kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.
Pamiętajmy, że wsiadając za kierownicę pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka stwarzamy poważne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego. Od nas samych, naszej odpowiedzialności zależy bezpieczeństwo nasze, ale również innych.
Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierowcy i rowerzyści są poważnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego i w konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych.