Nietrzeźwi kierowcy na drogach Jeleniej Góry-Podsumowanie weekendu.

W miniony weekend, ulice Jeleniej Góry były świadkami niebezpiecznych incydentów, związanych z nietrzeźwymi kierowcami na drogach. Jeleniogórscy policjanci zatrzymali łącznie 9 kierujących, którzy prowadzili pojazdy w stanie nietrzeźwości.

Wśród nich był jeden kierowca, który miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, oraz dwaj po użyciu alkoholu. Wyniki przeprowadzonych badań  zawartość alkoholu w organizmach kierujących, oscylującą od 0,26 do ponad 2 promili.

Jednym z nieodpowiedzialnych przypadków byli także cykliści, którzy za popełnione wykroczenia zostali ukarani mandatami w wysokości 2500 złotych.

Zatrzymano również nietrzeźwego kierowcę autokaru w Karpaczu, który przewoził pasażerów. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 2 promile. Na szczęście, dzięki interwencji policyjnej, nikomu nic się nie stało, a kierowca odpowiedzialnością za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Warto podkreślić, że prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających jest przestępstwem. Osoby dopuszczające się tego rodzaju czynów narażają się na kary grzywny, kary ograniczenia wolności, a nawet kary pozbawienia wolności do 2 lat. W przypadku naruszenia sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, grozi kara pozbawienia wolności, która może wynieść nawet do 5 lat.

Nietrzeźwi kierowcy oraz rowerzyści stanowią realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego i mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków.