Apel o Ostrożność na Drogach w Jeleniej Górze po Seri Zdarzeń

Wczoraj w Jeleniej Górze mieliśmy do czynienia z kilkoma groźnymi zdarzeniami drogowymi, które zwróciły uwagę miejscowej policji.

Mimo że nikomu na szczęście nie stało się nic poważnego, to sytuacje te zmuszają nas do ponownego przypomnienia o ważności bezpiecznej jazdy i przestrzegania przepisów ruchu drogowego.

Niedostosowanie prędkości do warunków drogowych

Pierwszy z incydentów miał miejsce około godziny 7.50 na skrzyżowaniu ulicy Wolności z ulicą Marcinkowskiego. Kierująca pojazdem marki Renault, 42-letnia kobieta, nie zachowała należytej ostrożności i najechała na tył pojazdu marki Opel. Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale sprawczyni została ukarana mandatem. Kolejne zdarzenie tego samego dnia zaistniało, kiedy 30-letnia kierująca pojazdem marki Opel próbując zmienić pas ruchu, doprowadziła do zderzenia z pojazdem marki Opel, którym kierował 65-letni mężczyzna.

Niestosowanie pierwszeństwa

Drugie zdarzenie miało miejsce około godziny 10.50 na skrzyżowaniu ulicy Sobieszowskiej i Dolnośląskiej. 71-letnia kierująca pojazdem marki Renault nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do zderzenia z pojazdem marki Skoda. Tutaj również sprawczyni została ukarana mandatem.

Niedostosowanie prędkości do warunków drogowych

Ostatni incydent tego dnia, około godziny 13.40 na ul. Cieplickiej, to 19-letni kierowca pojazdu marki Nissan, który stracił panowanie nad pojazdem w wyniku niedostosowania prędkości do panujących warunków i uderzył w ogrodzenie szkoły. Również w tym przypadku kierowca został ukarany mandatem.

Apel o ostrożność na drodze

Policja Jeleniej Góry apeluje o szczególną ostrożność na drodze. Dzięki temu unikniemy podobnych sytuacji. Pamiętajmy o następujących zasadach:

  • Dostosujmy prędkość do warunków panujących na drodze, zwłaszcza w trudnych warunkach pogodowych.
  • Przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego, w tym pierwszeństwa przejazdu.
  • Zachowujmy bezpieczne odległości między pojazdami, unikając “najechania” na tył innego auta, co jest częstą przyczyną wypadków.
  • Stosujmy się do obowiązujących ograniczeń prędkości, nie lekceważmy ich, gdyż narażamy siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo.

Podsumowanie

Apelujemy o rozwagę i przestrzeganie przepisów przez wszystkich uczestników ruchu drogowego. Każdy z nas musi zadbać o bezpieczeństwo własne i innych na drodze. Tylko wspólnym wysiłkiem możemy uczynić jazdę na jeleniogórskich drogach bardziej bezpieczną dla wszystkich.