Policjanci ze Szklarskiej Poręby zatrzymali złodzieja kabli

36-latek podejrzany o kradzież i próbę kradzieży kabli na szkodę stacji narciarskiej w Szklarskiej Porębie. Straty oszacowano na ponad 3 tysiące złotych

Policjanci z Komisariatu Policji w Szklarskiej Porębie zatrzymali 36-letniego mieszkańca powiatu lwóweckiego podejrzanego o przestępstwa przeciwko mieniu. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna w czerwcu br. dopuścił się w Szklarskiej Porębie co najmniej dwóch przestępstw. Są to kradzież i próba kradzieży. 36-latek ma na koncie kradzież na szkodę stacji narciarskiej, skąd jego łupem padł przewód elektryczny zasilający armatki śnieżne oraz usiłował on ukraść inne przewody elektryczne od urządzeń technicznych. Łączne straty pokrzywdzony podmiot oszacował na ponad 3 tysiące złotych.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy i prowadzą czynności w kierunku odzyskania skradzionego mienia. Teraz mężczyzna za przestępstwa, o które jest podejrzany odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.