Policjanci zatrzymali poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności oraz podejrzanego o serię przestępstw przeciwko mieniu

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności oraz podejrzany jest o serię przestępstw przeciwko mieniu.

Funkcjonariusze uzyskali informację, że poszukiwany mężczyzna ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości w jednym z jeleniogórskich mieszkań. Kiedy pojawili się pod wskazanym adresem, zauważyli poszukiwanego 28-latka przed budynkiem i go zatrzymali.

Mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze na podstawie nakazu doprowadzenia do Aresztu Śledczego w celu odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 1 roku i 3 miesięcy za przestępstwa przeciwko mieniu.

Ponadto jeleniogórzanin podejrzany jest o serię kradzieży oraz o kradzież z włamaniem do mieszkania oraz do samochodu. Przestępstw tych dopuścił się od czerwca do września br. w Jeleniej Górze. Dzisiaj usłyszał zarzuty w tej sprawie.

Policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności sprawy, ustalają kolejnych pokrzywdzonych, a oni szacują poniesione straty. Jeleniogórzanin został zatrzymany w policyjnym areszcie, a następnie po wykonaniu czynności procesowych zostanie przekazany do Aresztu Śledczego celem odbycia zasądzonej kary pozbawienia wolności.