Dwa groźne zdarzenia drogowe w Jeleniej Górze - Policja apeluje o ostrożność

Jeleniogórscy policjanci alarmują o wzroście niebezpiecznych sytuacji na drogach miasta i apelują o większą ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

W ciągu ostatnich dwóch dni doszło do dwóch poważnych zdarzeń drogowych, które mogły skończyć się tragicznie.

Wczoraj, 18 lipca 2023 roku, na ulicy Sudeckiej w Jeleniej Górze miała miejsce groźnie wyglądająca kolizja. Kierowca pojazdu marki Ford, 49-letni mężczyzna, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z samochodem marki Citroen, w którym podróżowała 4-osobowa rodzina z województwa śląskiego. Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń, jednak sprawca zdarzenia został ukarany mandatem.

Natomiast dzień wcześniej, 17 lipca 2023 roku, na ulicy Spółdzielczej w Jeleniej Górze doszło do wypadku drogowego, w którym uczestniczył nietrzeźwy kierowca. 52-letni mężczyzna kierujący pojazdem marki VW w wyniku niedostosowania prędkości zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z samochodem marki Opel, którym kierował 59-letni mieszkaniec powiatu karkonoskiego. Pasażerka Opla została hospitalizowana. Badanie wykazało, że 52-latek miał w organizmie aż 3 promile alkoholu. Został on zatrzymany i postawiono mu zarzuty. Grozi mu nawet do 4,5 roku pozbawienia wolności.

Policja apeluje do wszystkich kierowców o zachowanie ostrożności na drodze. Przypomina się o konieczności dostosowania prędkości do warunków panujących na jezdni oraz przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości. Bezpieczne odległości między pojazdami oraz przestrzeganie zasad drogowych są kluczowe dla zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego.

Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę i odpowiedzialne zachowanie na drogach. Każdy z nas ma obowiązek dbać o swoje i innych bezpieczeństwo. Tylko wspólnymi wysiłkami możemy zmniejszyć liczbę wypadków i tragicznych konsekwencji na naszych drogach.