Kierowcy noga z gazu.Dwa zdarzenia przed przejściem dla pieszych.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Kierowcy „noga z gazu”. Dostosujmy prędkość do warunków panujących na jezdni. Przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego.

Dzisiaj w Jeleniej Górze doszło do dwóch zdarzeń przed przejściem dla pieszych.

7 lipca 2023 roku w Jeleniej Górze doszło do dwóch kolizji drogowych przed przejściem dla pieszych.

Do pierwszego zdarzenia doszło na ul. Ogińskiego.
Jak ustalili funkcjonariusze, 55-letnia kierująca pojazdem marki Mercedes nie zachowała należytej ostrożności i najechała na tył pojazdu marki VW. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a sprawczyni została ukarana mandatem w wysokości 1020 złotych.

Do drugiego zdarzenia doszło na ulicy Wolności. Kierujący pojazdem marki Ford Focus nie zachował należytej ostrożności i najechał na tył pojazdu marki Skoda, którego kierujący z kolei uderzył w tył pojazdu marki Audi. Kierowca audi i skody zatrzymali się przed przejściem dla pieszych. Sprawca zdarzenia drogowego został ukarany mandatem w wysokości 1100 złotych i policjanci zatrzymali 2 dowody rejestracyjne z uwagi na uszkodzenia pojazdów.

Apelujemy o ostrożność i rozsądek na drodze. Kierowcy noga z gazu. Zachowujmy bezpieczne odległości między pojazdami, bowiem „najechanie” na tył innego auta to częsta przyczyna zdarzeń drogowych.  Stosujmy się od obowiązujących ograniczeń prędkości, bowiem kierowcy, który lekceważą obowiązujące limity narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo.

Jak zawsze apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych.

Foto:Policja