Ucieczka przed policją zakończona kolizją - zatrzymano podejrzanego o posiadanie narkotyków

Jeleniogórscy policjanci z Komisariatu II Policji zatrzymali 24-latka podejrzanego o szereg przestępstw, w tym niezatrzymanie się do kontroli drogowej, posiadanie narkotyków, kierowanie bez uprawnień, spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym oraz spowodowanie kolizji.

Incydent miał miejsce w nocy z 18 na 19 lipca 2023 roku w Piechowicach.

Zdarzenie rozpoczęło się, gdy patrol policji zauważył pojazd marki VW, który poruszał się z niesprawnym lewym światłem. Kierowca, po zauważeniu radiowozu, gwałtownie przyspieszył, ignorując sygnały do zatrzymania. Funkcjonariusze podjęli pościg, powiadamiając jednocześnie inne patrole o sytuacji.

24-latek, uciekając przed policją, wykazywał agresywne i niebezpieczne zachowanie na drodze. Jechał z dużą prędkością, łamiąc przepisy ruchu drogowego, wyprzedzając na przejściu dla pieszych, poruszając się po chodniku i pasie zieleni, a nawet jadąc pod prąd. Po przejechaniu kilku kilometrów, na ulicy Cieplickiej w Jeleniej Górze, mężczyzna uderzył w radiowóz, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie, co doprowadziło do zatrzymania go.

Podczas kontroli okazało się, że 24-letni mieszkaniec Jeleniej Góry nie posiadał uprawnień do kierowania, natomiast w samochodzie znaleziono narkotyki. Policjanci zabezpieczyli marihuanę i metamfetaminę. Kierowca był trzeźwy, ale pobrano mu krew do badań w celu ustalenia, czy nie był pod wpływem środków odurzających.

Mężczyzna został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie. Teraz odpowie przed sądem za popełnione czyny, za które grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Policja prowadzi szczegółowe dochodzenie w tej sprawie, aby ustalić wszystkie okoliczności zdarzenia.

Ten incydent jest przypomnieniem o konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego oraz niebezpieczeństwach związanych z posiadaniem narkotyków. Policja apeluje do wszystkich kierowców o odpowiedzialne zachowanie na drogach oraz unikanie używania substancji odurzających, które mogą wpływać negatywnie na zdolności prowadzenia pojazdu.