Mężczyzna zatrzymany za jazdę w stanie nietrzeźwości - grożą mu surowe kary.

Wczoraj, 18 lipca 2023 roku, do Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze przybył mężczyzna w związku z prowadzonym postępowaniem dotyczącym kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Okazało się, że mieszkaniec powiatu karkonoskiego wsiadł za kierownicę auta mimo braku uprawnień oraz będąc w nietrzeźwym stanie. Przeprowadzone badanie wykazało, że miał blisko 1 promil alkoholu w organizmie. Teraz grozi mu surowe konsekwencje, włączając w to nawet 2 lata pozbawienia wolności, wysoką grzywnę oraz zakaz kierowania pojazdami na kilka lat.

Zdarzenie miało miejsce dzień wcześniej w nocy, gdy mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej w Piechowicach. Funkcjonariusze szybko zauważyli oznaki nietrzeźwości u kierowcy, co zostało potwierdzone badaniem, w którym stwierdzono blisko 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Ponadto, policjantka prowadząca postępowanie wyczuła woń alkoholu nawet pomimo twierdzeń mężczyzny, że jest trzeźwy. Nagrania z kamer monitoringu potwierdziły również fakt, że 31-latek przyjechał na komisariat swoim samochodem, który zaparkował w pobliżu budynku.

Teraz mężczyzna stanie przed sądem, gdzie odpowie za swoje czyny. Grozi mu surowa kara, w tym do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami na kilka lat. Ta sytuacja stanowi przypomnienie o konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego i odpowiedzialnego zachowania za kierownicą. Jazda pod wpływem alkoholu to nie tylko nieodpowiedzialne, ale również niebezpieczne działanie, które może prowadzić do tragicznych skutków dla kierowcy, pasażerów i innych użytkowników dróg.

Policja apeluje do wszystkich kierowców o świadomość i rozwagę na drogach. Przestrzeganie przepisów oraz zdrowy rozsądek to kluczowe czynniki, które przyczyniają się do bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Tylko w ten sposób możemy zapewnić sobie i innym bezpieczne podróże.