Gigantyczna afera w Kieleckiej Policji. Buta, łamanie prawa,chamstwo.

Łamanie prawa przez sierżanta (!) sztabowego policji, chamskie i bezczelne odzywki, przemoc i przekroczenie uprawnień – ten film Audytu Obywatelskiego powinna zobaczyć cała Polska.

Jest to również powód do pilnych działań polityków nowej władzy, którzy muszą przywrócić policji rolę służby wobec obywateli a nie aparatu represji rodem z Rosji.

To co się wydarzyło w Kielcach przekracza wszelkie granice. Arogancki, chamsko zachowujący się sierżant sztabowy w sposób absolutnie bezprawny napadł człowieka, który robił zdjęcia, zaciągnął go do radiowozu, łamał w rażący sposób prawo, chamsko się do niego odzywał a na końcu jeszcze nie przyjął zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa. Doszło tu do złamania co najmniej kilku przepisów.

Incydent w Kielcach skupia uwagę opinii publicznej na kontrowersjach w pracy policji. Sierżant sztabowy, którego zachowanie wzbudziło liczne kontrowersje, staje się symbolem pilnej potrzeby przeglądu i szkoleń wśród funkcjonariuszy.

Zdarzenie miało miejsce w Kielcach, gdzie sierżant sztabowy – oficer Policji, miał zachować się w sposób skandaliczny. Incydent ten jest alarmujący i wywołał wiele emocji wśród mieszkańców Kielc i szerokiej społeczności.

Sierżant, który tak się zachowywał, jest sierżantem sztabowym i obecnie stanowi źródło publicznej oburzenia. Jego agresywne zachowanie, obraźliwe słowa i brak profesjonalizmu wywołały fale oburzenia i sprzeciwu wobec postawy niektórych funkcjonariuszy.

Sprawa ta jest również apelacją do nowej władzy. Konieczne jest podjęcie zdecydowanych działań w celu zweryfikowania zachowań policjantów i ustanowienia ścisłych standardów profesjonalizmu wśród funkcjonariuszy. To nie tylko indywidualny przypadek sierżanta, ale również przypomnienie o pilnej potrzebie szkoleń i oceny postaw w całej służbie policyjnej.

Zachowanie tego sierżanta staje się symbolem problemów, z jakimi boryka się służba policyjna. Nowa władza musi podjąć odpowiednie kroki, aby przywrócić zaufanie do policji i upewnić się, że obywatele są traktowani z szacunkiem i profesjonalizmem przez funkcjonariuszy.

Źródło:AudtObywatelski